Sağlık Televizyonu

Uzm.Dr.Ulviye ATILGANOĞLU » Soru - Saçlı Deride Yara (İstanbul-Avcılar)

Soru - Saçlı Deride Yara (İstanbul-Avcılar) Uzm.Dr.Ulviye ATILGANOĞLU Saçlı Deride YaraUzmanımızın CevabıSoru:
Sayın hocam, ben 24 yaşında İstanbul'da yaşıyorum. Ben de doğuştan olan Follükülitis Dekalvans tanısyla çeştli tedavi görmekteyim ama hiç bir sonuç alamdım. Kullandığım ilaçlar kısmen azaltıyor ama sonra tekrarlıyor. Topikal ve Sistemik Steroid, Sistemik Antibiyotik Dapson, İsotretinoin Siklosporin Colchium kullandım, Oksijen tedavisi aldım düzelme olmadı. Sizce ne yapmalıyım?

Uzmanımızın Cevabı:
Folükülitis Dekalvans, saçlı derinin, inatçı ve uzun süreli, tedavisi zor hastalıklarındandır. Daha önce kullandığınız ilaçların hepsi dönem dönem saçınızdaki yaraların özelliğine göre seçilerek kullanılabilen ilaçlar. Takipte olduğunuz dermatoloji bölümü ve doktorunuz sizin durumunuza göre tedavinizi zaman zaman değiştirerek planlayacaktır. Tedavinizi bırakmayın, geçmiş olsun.
Uzm.Dr.Ulviye ATILGANOĞLU
Deri Hastalıkları Uzmanı

Etiketler: Saçlı Deride Yara

Yayın Tarihi: 17.10.2011     Görüntülenme Sayısı: 1735

Uzm.Dr.Ulviye ATILGANOĞLU kategorisinin diğer konularına bak...

Kategoriler
Psikolojik Hastalıklar
Çocuk Kalp Hastalıkları
Üro-Genital Sistem Hastalıkları
Cilt Sağlığı ve Bakımı
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Plastik ve Estetik Cerrahi
Ana Sayfa   Uzmanlarımız   Güncel Haberler   Sağlık Ürünleri   Bize Ulaşın   Rss

Copyright © 2009 DoktorCare.com. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede yayınlanan video ve makaleler kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. Doktor Çare.

UYARI:
DoktorCare.com'un içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir tıbbi tedavinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. DoktorCare.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitemizdeki yazılar, videolar sadece bilgi vermek amacı ile yayınlanmaktadır, uzman hekimlere danışılmadan kesinlikle tedavi için kullanılmamalıdır. Site kullanımından doğabilecek her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Site Yapım: www.SiberMedya.com