Sağlık Televizyonu

Cilt Sağlığı ve Bakımı » Dermatoloji (Deri Hastalıkları)

Dermatoloji (Deri Hastalıkları) Cilt Sağlığı ve Bakımı atopik ekzama, kontak ekzama, kurdeşen, sedef, vitiligo, deri lenfoması, bağışıklık sistemi, puvaGünümüzde allerjik deri hastalıkları modern yaşam biçimleri, değişen çevresel koşullar nedeniyle gittikçe artmaktadır.



Atopik Ekzema, Kontak Ekzema, Ürtiker (Kurdeşen) gibi deri hastalıklarının nedenlerini bulmak; iç kaynaklı veya dış kaynaklı olup olmadığını anlamak, ilk basamak tedavinin yanı sıra hastalıkların kronikleşmesini ve tekrarlamasını önlemek açısından çok önemlidir.

Güneş ışınının deride bağışıklık sistemini baskılayıcı etkisine dayanan bu tedavi biçimi özellikle Psöriasis (Sedef Hastalığı), Vitiligo (Beyaz Lekeler), Parapsöriasis, Mikozis Fungoides (Deri Lenfoması) gibi bağışıklık sistemini ilgilendiren hastalıklarda yıllardır uygulanan etkin, ağızdan alınan immunsupresif ilaçlara göre yan etki olasılığı çok düşük olan, çoğunlukla tedavide ilk seçilmesi gereken bir yöntemdir. PUVA, Re PUVA, Ultraviyolet A, Ultraviyolet B ve el ayak PUVA tedavisi şeklinde modern tasarlanmış Fototerapi tedavileri uygulanmaktadır.

*Zührevi Hastalıklar:
Cinsel temasla bulaşan hastalıkların erken tanı ve tedavisi toplum sağlığı ve koruyucu tıp açısından çok önemlidir.
-Frengi (Sfiliz):
Cinsel temasla deri ve mukozalardan bulaşan bu bakteriyel hastalık, ilk belirtilerini deri ve mukozalarda yara, döküntü ve kızarıklık şeklinde gösterir.
-Bel Soğukluğu (Gonore):
Üretra, rektum gibi cinsel temasın olduğu, mukozal bölgelerde temastan iki-dört gün sonra akıntı ile belirtilerini gösterebildiği gibi, çoğu hastalar asemptomatik taşıyıcıdır.

Detaylı Bilgi İçin:

www.ulviyeatilganoglu.com

Etiketler: atopik ekzama kontak ekzama kurdeşen sedef vitiligo deri lenfoması bağışıklık sistemi puva

Yayın Tarihi: 01.01.2012     Görüntülenme Sayısı: 2121

70

Uzm. Dr. Ulviye ATILGANOĞLU

Deri Hastalıkları Uzmanı

EmailUzmana Soru Sor

Cilt Sağlığı ve Bakımı kategorisinin diğer konularına bak...

Kategoriler
Psikolojik Hastalıklar
Çocuk Kalp Hastalıkları
Üro-Genital Sistem Hastalıkları
Cilt Sağlığı ve Bakımı
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Plastik ve Estetik Cerrahi
Ana Sayfa   Uzmanlarımız   Güncel Haberler   Sağlık Ürünleri   Bize Ulaşın   Rss

Copyright © 2009 DoktorCare.com. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede yayınlanan video ve makaleler kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. Doktor Çare.

UYARI:
DoktorCare.com'un içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir tıbbi tedavinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. DoktorCare.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitemizdeki yazılar, videolar sadece bilgi vermek amacı ile yayınlanmaktadır, uzman hekimlere danışılmadan kesinlikle tedavi için kullanılmamalıdır. Site kullanımından doğabilecek her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Site Yapım: www.SiberMedya.com