Sağlık Televizyonu

Sağlık Ürünleri » Tıbbi Maskeler

Tıbbi Maskeler Sağlık Ürünleri Domuz gribi,salgın, hijyen,grip,Domuz Gribi'nden korunmanın yollarından biri de maske kullanmaktır.

Tıbbi maskeler iki standart kategoride üretilmektedir. Cerrahi maske ve Muayene Maskesi. Her ikisi de esas olarak kullanıcının ağız ve burnundan kaynaklanan mikroorganizmaların hastaya yada steril bölgeye ulaşmasını önlemeyi amaçlamaktadır. Bu maskeler eğer sıvıya dirençli iseler hastadan kaynaklanan bulaşıcı damlacıkların sağlık görevlilerine ulaşmasını da engellerler. Ancak bu maskeler yine de çok küçük bulaşıcı partikülleri filtrelemede etkin değildirler. Kulak çevresi bağlara sahip cerrahi maskeler, muayene maskelerinden daha iyi yüze otururlar ve daha yüksek filtreleme özelliğine sahiptirler.

Tek kullanımlık N95 ve Triosyn yüz maskeleri ise kullanıcıların mikroorganizmaları solumasını önlemeyi amaçlamaktadır. Her iki maske türü de NIOSH (The National Institude of Occupational Safety and Health - ABD Milli İş Güvenliği ve Sağlığı Enstitüsü) tarafından oanylanmıştır. Yüze sıkıca otururlar ve yalıtımları sayesinde mikroorganizmaların solunum yollarına ulaşmasını önlerler.

Etiketler: Domuz gribi salgın hijyen grip

Yayın Tarihi: 09.01.2012     Görüntülenme Sayısı: 3845

Sağlık Ürünleri kategorisinin diğer konularına bak...

Kategoriler
Psikolojik Hastalıklar
Çocuk Kalp Hastalıkları
Üro-Genital Sistem Hastalıkları
Cilt Sağlığı ve Bakımı
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Plastik ve Estetik Cerrahi
Ana Sayfa   Uzmanlarımız   Güncel Haberler   Sağlık Ürünleri   Bize Ulaşın   Rss

Copyright © 2009 DoktorCare.com. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede yayınlanan video ve makaleler kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. Doktor Çare.

UYARI:
DoktorCare.com'un içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir tıbbi tedavinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. DoktorCare.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitemizdeki yazılar, videolar sadece bilgi vermek amacı ile yayınlanmaktadır, uzman hekimlere danışılmadan kesinlikle tedavi için kullanılmamalıdır. Site kullanımından doğabilecek her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Site Yapım: www.SiberMedya.com