Sağlık Televizyonu

Prof.Dr.Nuran GÜRSES » Soru - Pafa

Soru - Pafa Prof.Dr.Nuran GÜRSES PafaUzmanımızın CevabıSoru:
Pafa nedir? 4 yaşındaki kızımızın sürekli boğazı şişiyor ve yüksek ateş meydana geliyor. Bademciklerinin alınmasını önerdiler ancak doğduktan sonra kalp ameliyatı olduğu için şimdilik önermiyorlar. Boğaz enfeksiyonuna yakalanmaması için ne yapmamız gerekiyor ya da yakalandığında ne yapmamız gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ediyorum.

Uzmanımızın Cevabı:
Sık boğaz enfeksiyonunu önlemenin en iyi yöntemi hijyene ve özellikle ağız hijyenine dikkat etmektir. Günde 2 kez diş fırçalatmayı ihmal etmeyin ve rutin aşılar dışında özel aşılarını da tamamlayınız. Prevenar veya sunflorix aşıları yapılmadı ise eksik olanlarını tamamlatınız. Yıllık grip aşısını ihmal etmeyin ve hastalandığı zaman boğaz kültürü yaptırın. Kültürde üreme olursa antibiyotik kullanmanızı öneririm.
Prof.Dr.Nuran Gürses
Çocuk Sağlığı ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

Etiketler: Pafa

Yayın Tarihi: 09.08.2010     Görüntülenme Sayısı: 3361

Prof.Dr.Nuran GÜRSES kategorisinin diğer konularına bak...

Kategoriler
Psikolojik Hastalıklar
Çocuk Kalp Hastalıkları
Üro-Genital Sistem Hastalıkları
Cilt Sağlığı ve Bakımı
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Plastik ve Estetik Cerrahi
Ana Sayfa   Uzmanlarımız   Güncel Haberler   Sağlık Ürünleri   Bize Ulaşın   Rss

Copyright © 2009 DoktorCare.com. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede yayınlanan video ve makaleler kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. Doktor Çare.

UYARI:
DoktorCare.com'un içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir tıbbi tedavinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. DoktorCare.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitemizdeki yazılar, videolar sadece bilgi vermek amacı ile yayınlanmaktadır, uzman hekimlere danışılmadan kesinlikle tedavi için kullanılmamalıdır. Site kullanımından doğabilecek her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Site Yapım: www.SiberMedya.com