Sağlık Televizyonu

Prof.Dr.Kerim SÖNMEZOĞLU » Soru - Pet Sintigrafi (Ankara-Çankaya)

Soru - Pet Sintigrafi (Ankara-Çankaya) Prof.Dr.Kerim SÖNMEZOĞLU Pet SintigrafiUzmanımızın CevabıSoru:
Tirodimde bulunan 11X13mm. ebatındaki hipoekoik nodüle yapılan iiab'den sonra papiller tiroid karsinomu şüphesi bulunmuş ve ameliyat önerilmiştir. Ameliyattan önce pet sintigrafi yaptırmalımıyım ve Ankara'da nerede yaptırabilirim?

Uzmanımızın Cevabı:
Kesinlikle hayır. Papiller tiroid karsinomlarında çok istisnai durumlar haricinde PET endikasyonu yoktur. Biran önce iyi bir tiroid cerrahı (endokrin cerrah) bulup ameliyat olmanız, ameliyat sonrası düzenli takip ve kontrol edilmeniz gereklidir.
Prof.Dr.Kerim SÖNMEZOĞLU
Nükleer Tıp Uzmanı

Etiketler: Pet Sintigrafi

Yayın Tarihi: 05.02.2011     Görüntülenme Sayısı: 1249

Prof.Dr.Kerim SÖNMEZOĞLU kategorisinin diğer konularına bak...

Kategoriler
Psikolojik Hastalıklar
Çocuk Kalp Hastalıkları
Üro-Genital Sistem Hastalıkları
Cilt Sağlığı ve Bakımı
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Plastik ve Estetik Cerrahi
Ana Sayfa   Uzmanlarımız   Güncel Haberler   Sağlık Ürünleri   Bize Ulaşın   Rss

Copyright © 2009 DoktorCare.com. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede yayınlanan video ve makaleler kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. Doktor Çare.

UYARI:
DoktorCare.com'un içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir tıbbi tedavinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. DoktorCare.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitemizdeki yazılar, videolar sadece bilgi vermek amacı ile yayınlanmaktadır, uzman hekimlere danışılmadan kesinlikle tedavi için kullanılmamalıdır. Site kullanımından doğabilecek her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Site Yapım: www.SiberMedya.com