Sağlık Televizyonu

Prof.Dr.Nuran GÜRSES » Soru - Pafa Sendromu (İstanbul-Üsküdar)

Soru - Pafa Sendromu (İstanbul-Üsküdar) Prof.Dr.Nuran GÜRSES Pafa SendromuUzmanımızın CevabıSoru:
2 yaşında bir kızımız var, pafa sendromu teşhisi kondu, doktorumuz bademciklerinin alınması gerektiğini söyledi, bu yaşta bademciklerin alınması riskli olmaz mı? İlaçla tedavinin de kortizon olduğunu biliyoruz? Bu ilacın yan tesirleri nelerdir? Çocuğumuza kullanırsak ileride sıkıntı yaşar mıyız?

Uzmanımızın Cevabı:
Bademciklerinin alınması için 2 yaş oldukça erken bir zaman. Kortizon tedavisi bir defalık kullanılabilir. Unutulmaması gereken bir nokta da, bu konuya sebep olacak tüm incelemeler yapıldıktan sonra ancak konu hakkında karar verilebilir. Geçmiş olsun.
Prof.Dr.Nuran GÜRSES
Çocuk Sağlığı ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

Etiketler: Pafa Sendromu

Yayın Tarihi: 08.02.2011     Görüntülenme Sayısı: 3471

Prof.Dr.Nuran GÜRSES kategorisinin diğer konularına bak...

Kategoriler
Psikolojik Hastalıklar
Çocuk Kalp Hastalıkları
Üro-Genital Sistem Hastalıkları
Cilt Sağlığı ve Bakımı
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Plastik ve Estetik Cerrahi
Ana Sayfa   Uzmanlarımız   Güncel Haberler   Sağlık Ürünleri   Bize Ulaşın   Rss

Copyright © 2009 DoktorCare.com. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede yayınlanan video ve makaleler kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. Doktor Çare.

UYARI:
DoktorCare.com'un içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir tıbbi tedavinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. DoktorCare.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitemizdeki yazılar, videolar sadece bilgi vermek amacı ile yayınlanmaktadır, uzman hekimlere danışılmadan kesinlikle tedavi için kullanılmamalıdır. Site kullanımından doğabilecek her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Site Yapım: www.SiberMedya.com