Sağlık Televizyonu

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Üroloji Uzmanı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi

+90 312 4373121

www.kaanaydos.com.tr

EmailUzmana Soru Sor

Uzmanın Yayımlanan Konuları

Uzmanın Özgeçmişi

Prof.Dr.Kaan AYDOS

*1984 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. *1986 yılında aynı Üniversitede Üroloji Anabilim Dalı'na Araştırma Görevlisi olarak girdi.
*Üroloji Uzmanı olarak görevine devam eden Dr.Aydos, 1997 yılında Üroloji Doçenti, 2003 yılında da Üroloji Profesörü ünvanını edindi. *Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, İnfertilite Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin kurulmasına aktif olarak katılmıştır.
*Halen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Öğretim Görevlisi ve Üreme Sağlığı Merkezi Müdür Yardımcısı olarak aktif çalışmasına devam etmektedir.

*Dr.Aydos, akademik hayatında 1 yıl süreyle İtalyan Hükümeti Bursu'ndan yararlanarak İtalya Valduce Hastanesi Androloji Departmanı'nda infertilite ve erektil disfonksiyon konularında bilgi ve tecrübesini arttırmıştır.
*Bu yıllarda, dünyada ilk defa başlanılan sperm mikroenjeksiyonu uygulamalarını yakından takip etme olanağı bulmuştur. Ayrıca, Belçika’da ICSI üzerine SIMAF Schoysman Infertility Management Foundation’da uygulamalı kurs almıştır.
*1999-2000 yılları arasında GATA ÜYT Merkezi'nde 6 ay IVF ve 2 ay da uygulamalı mikroenjeksiyon eğitimi görmüştür.

*Dr.Aydos’un 100’e yakın bilimsel dergide makalesi yayınlanmış olup, çok sayıda kitap bölümü yazarlığı ve editörlüğü yapmıştır.
*Özel ilgi alanı olarak Gelişimsel Üreme Biyolojisi ile ilgilenmekte olup bu konuda araştırmalar yapmaktadır.
*Yakın tarihte Türk Androloji Derneği bünyesinde aynı isimli bir çalışma grubunun oluşturulmasına öncülük etmiştir.

*Dr.Aydos evli ve bir çocuk babasıdır.

Kategoriler
Psikolojik Hastalıklar
Çocuk Kalp Hastalıkları
Üro-Genital Sistem Hastalıkları
Cilt Sağlığı ve Bakımı
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Plastik ve Estetik Cerrahi
Ana Sayfa   Uzmanlarımız   Güncel Haberler   Sağlık Ürünleri   Bize Ulaşın   Rss

Copyright © 2009 DoktorCare.com. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede yayınlanan video ve makaleler kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. Doktor Çare.

UYARI:
DoktorCare.com'un içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir tıbbi tedavinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. DoktorCare.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitemizdeki yazılar, videolar sadece bilgi vermek amacı ile yayınlanmaktadır, uzman hekimlere danışılmadan kesinlikle tedavi için kullanılmamalıdır. Site kullanımından doğabilecek her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Site Yapım: www.SiberMedya.com