Sağlık Televizyonu

Doç. Dr. Kadir SAVAN

Doç. Dr. Kadir SAVAN

Tüp Bebek-Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Bahçelievler Medicalpark Hastanesi

+90 212 4841484

www.kadirsavan.com

EmailUzmana Soru Sor

Uzmanın Yayımlanan Konuları

Uzmanın Özgeçmişi

Doç.Dr.Kadir SAVAN

08.02.1953 Iğdır doğumlu.

Iğdır Lisesi'nden mezun olduktan sonra, 1973 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimine başladı. 1980 yılında mezun olduktan sonra, aynı üniversitede 1982–1986 yılları arasında Kadın Hastalıkları Ve Doğum İhtisası'nı tamamladı.

1987-1992 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Kadın Doğum Kliniği Yrd.Doçent'lik ve 1992 yılında da Doçent'lik ünvanını aldı.

Doç.Dr.SAVAN 1993 yılında T.C.Sağlık Banklığı Süleymaniye Kadın Hastalıkları ve Doğum Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Klinik Şefi olarak göreve başladı. 1996 yılında Başhekim olarak görev aldı.
Aynı zamanda T.C.Sağlık Bakanlığı Süleymaniye Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinin; Ürojinekoloji, Perinetoloji, Onkoloji, IVF-Tüpbebek ve Endoskopi kliniklerinin kurucusudur.

2003 yılında T.C.Sağlık Bakanlığı Bakırköy Dr.Sadi Konuk Eğitim Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinik Şefliği'ne başladı.

2005 Şubat ayında Özel Bahçelievler Medicana Hastanesi'nde (IVF–Tüpbebek) Kısırlık Araştırma ve Uygulama Merkezi'ni kurdu. Aynı hastanede Kadın Hastalıkları Ve Doğum Bölüm Direktörü ve Medicana Bahçelievler Hastanesi Tıbbi Direktörü ünvanı ile görev yaptı.

Birçok defa Avrupa ve Amerika'da bulunmuş ve IVF (Tüpbebek), Jinekolojik Onkoloji ve Endoskopik Cerrahi alanında eğitimler almıştır.

2007 Aralık ayından itibaren İstanbul Bahçelievler Medicalpark Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum–IVF Bölüm Başkanı olarak çalışmaktadır.

Kategoriler
Psikolojik Hastalıklar
Çocuk Kalp Hastalıkları
Üro-Genital Sistem Hastalıkları
Cilt Sağlığı ve Bakımı
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Plastik ve Estetik Cerrahi
Ana Sayfa   Uzmanlarımız   Güncel Haberler   Sağlık Ürünleri   Bize Ulaşın   Rss

Copyright © 2009 DoktorCare.com. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede yayınlanan video ve makaleler kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. Doktor Çare.

UYARI:
DoktorCare.com'un içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir tıbbi tedavinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. DoktorCare.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitemizdeki yazılar, videolar sadece bilgi vermek amacı ile yayınlanmaktadır, uzman hekimlere danışılmadan kesinlikle tedavi için kullanılmamalıdır. Site kullanımından doğabilecek her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Site Yapım: www.SiberMedya.com