Sağlık Televizyonu

Prof. Dr. Safiye BİLGİN

Prof. Dr. Safiye BİLGİN

Beyin ve Sinir Hastalıkları Uzmanı

Özel Muayenehane / İstanbul

+90 216 4781694

www.safiyebilgin.com

EmailUzmana Soru Sor

Uzmanın Yayımlanan Konuları

Uzmanın Özgeçmişi

Prof.Dr.Safiye BİLGİN

*15 Ocak 1950 Manisa doğumluyum.

*İlkokul 1.sınıfı İstanbul'da okudum. İzmir Halitbey İlkokulu'ndan mezun oldum. Ortaokul ve lise öğrenimimi Özel Çamlaraltı Koleji'nde tamamladım.

*1967 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdim, 1973 yılında mezun oldum.

*26 Haziran 1973'te Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Kliniği'nde asistan olarak göreve başladım. "Diyabetik Hastalarda Tüm Gece Uyku EEG'si" konulu uzmanlık tezimi verdim, 2 Temmuz 1976'da uzman oldum. Aynı gün başasistan olarak göreve başladım.

*5 yıl Çocuk Nörolojisi, EEG, EMG, Nörooftalmoloji-Otoloji, Kas Hastalıkları, Baş Ağrısı, Epilepsi, Parkinson Poliklinikleri'nde ve serviste rotasyon ile görev yaptım.

*"Kanserin Kas ve Periferik Sinirlerde Uzak Etkilerinin Histokimyasal, Elektrofizyolojik ve Elektron Mikroskobik Olarak Araştırılması" konulu doçentlik tezimi vererek 17 Nisan 1981'de Doçent oldum.

*Mart 1988'de Merkezi Sistem Yabancı Dil Sınavı'nı verdim ve 1988 Eylül ayında Profesör ünvanı alarak aynı klinikte görevime devam ettim.

*1983 yılında emekli oluncaya dek EEG Laboratuvarı'nın sorumluluğunu yürüttüm ve erişkin ve çocuk EEG'lerini değerlendirdim; Epilepsi ve Baş Ağrısı Poliklinikleri'nin sorumlusu olarak da araştırmalarımızı sürdürdüm, derslerimi anlattım.

*Eylül 2004'te kendi isteğimle emekli oldum.

*Toplam 100'ün üstünde yerli ve yabancı tıbbi yayınım bulunmaktadır.

*Halen muayenehanemde ve Hisar International Hospital'da çalışmalarıma devam etmekteyim.

Kategoriler
Psikolojik Hastalıklar
Çocuk Kalp Hastalıkları
Üro-Genital Sistem Hastalıkları
Cilt Sağlığı ve Bakımı
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Plastik ve Estetik Cerrahi
Ana Sayfa   Uzmanlarımız   Güncel Haberler   Sağlık Ürünleri   Bize Ulaşın   Rss

Copyright © 2009 DoktorCare.com. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede yayınlanan video ve makaleler kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. Doktor Çare.

UYARI:
DoktorCare.com'un içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir tıbbi tedavinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. DoktorCare.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitemizdeki yazılar, videolar sadece bilgi vermek amacı ile yayınlanmaktadır, uzman hekimlere danışılmadan kesinlikle tedavi için kullanılmamalıdır. Site kullanımından doğabilecek her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Site Yapım: www.SiberMedya.com